Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 301

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 315

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 315

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 316
Numer karty Gopass:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 319

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 322
Liczba dostępnych punktów:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 331
Kredyt dostępny:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 334
Przebieg w bieżącym sezonie:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 337
Najlepsza oferta
Przyjazd
Wyjazd
Dorośli
Dzieci
Informacje dla odwiedzających: Opatrenia - Aktualizacja COVID-19

Grandhotel**** Stary Smokowiec został wybudowany w stylu secesyjnym i otwarty w 1904 r. jako jeden z pierwszych hoteli w Tatrach i od tamtego czasu nieustannie zapisuje się na kartach historii. Przez ponad 100 lat mieliśmy wielki zaszczyt gościć tysiące klientów, wśród których nie zabrakło znanych osobistości, które zapisały się na stałe nie tylko w historii Czechosłowacji lub samodzielnej już Słowacji, ale także w kronikach i historii naszego hotelu. Dlatego nasze pomieszczenia wspólne noszą nazwy najważniejszych gości, a w nowej erze hotelu z 79 nowymi pokojami wyrażamy im nasze uznanie dedykując wybrane apartamenty wyjątkowym osobistościom, aby pamięć o nich trwała jak najdłużej.

Z tej okazji, 20 września 2018 roku w naszym hotelu odbył się uroczysty Wieczór Grand Wspomnień, podczas którego ochrzciliśmy pierwsze trzy apartamenty, dedykując je królowi komików Vlastovi Burianowi, wielokrotnemu mistrzowi olimpijskiemu Emilowi Zátopkowi i jego małżonce Danie, która także była zwyciężczynią olimpijską oraz charyzmatycznej słowackiej aktorce Emílii Vášaryovej.

Niemal po roku do trzech ważnych nazwisk dołączyło kolejne. 19 sierpnia 2019 roku ochrzciła apartament czeska śpiewaczka musicalowa, gwiazda muzyki pop oraz aktorka Lucie Bíla. Pozostałe apartamenty Grandhotelu dopiero czekają na "znane nazwiska", które otrzymają w najbliższych miesiącach. Więcej informacji zostanie opublikowanych już wkrótce na stronie internetowej i facebooku hotelu.

APARTAMENT LUCIE BÍLA

Apartament nr 205 został poświęcony czeskiej wokalistce popowej i aktorce Lucii Bílej. Dzięki swojej bezpośredniości, poczuciu humoru i chęci niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują, stała się jedną z najpopularniejszych osobistości nie tylko w Czechach, ale też na Słowacji. Wielokrotna zdobywczyni prestiżowych nagród w przeszłości zaszczyciła Grandhotel swoją obecnością.

APARTAMENT EMÍLIA VÁŠÁRYOVÁ

Apartament nr 221 poświęcony jest wielkiej damie i charyzmatycznej aktorce Emilii Vášáryovej. Podczas swojego życia zagrała wyjątkowe role w ponad stu filmach. Właśnie wśród pięknej przyrody Tatr zrodził się jeden z najbardziej romantycznych filmów słowackiego kina „Miedziana wieża” (słow." Medená veža").

APARTAMENT VLASTA BURIAN

Apartament nr 105 nosi nazwę po namiętnym miłośniku Tatr - Vlastowi Burianowi. Król komików, ojciec czeskiego humoru i komedii filmowej był wiernym gościem Grandhotelu. Jako namiętny sportowiec podczas pobytu w Tatrach nie przegapił okazji i wziął udział w wyprawie do schroniska Zbojnícka chata.

APARTAMENT DANA I EMIL ZÁTOPEK

Apartament nr 121 poświęcony jest ważnym legendom sportu - Danie i Emilowi Zátopek. Małżonkowie Zátopek wpisali się w historię sportu jako zwycięzcy olimpijscy, mistrzowie świata, posiadacze tytułów, rekordów oraz innych nagród i wyróżnień. Emil Zátopek został zapamiętany w naszym hotelu zwłaszcza jako zagorzały smakosz.