Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 301

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 315

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 315

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 316
Číslo Gopass karty:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 319

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 322
Dostupný počet bodov:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 331
Dostupný kredit:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 334
Prelyžované kilometre v aktuálnej sezóne:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 337
Najvýhodnejšia ponuka
Príchod
Odchod
Dospelí (12+ rokov)
Juniori (6-11 rokov)
Deti (0-5 rokov)
VENUJTE ZÁŽITOK: DARČEKOVÉ POUKAZY

Grandhotel**** Starý Smokovec postavený v secesnom štýle bol uvedený do prevádzky v roku 1904 ako jeden z prvých veľkých tatranských hotelov a odvtedy bez prestávky píše svoj príbeh. Za tých vyše 100 rokov bolo pre nás cťou hostiť tisícky hostí a medzi nimi aj známe osobnosti, ktoré sa nezmazateľne zapísali nielen do histórie Československa či samostatného Slovenska, ale aj do kroník a príbehu nášho hotela. Preto naše spoločné priestory nesú mená tých najvýznamnejší hostí a v novej ére hotela so 84 novými izbami vzdávame úctu a rešpekt cez dedikáciu vybraných apartmánov ďalším osobnostiam, tak aby ich príbeh u nás žil aj naďalej.

A pri tejto príležitosti prebehol 20. septembra 2018 u nás v hoteli slávnostný Večer Grand Momentov, počas ktorého sme krstili prvé tri apartmány a to dedikovaním kráľovi komikov Vlastovi Burianovi, niekoľkonásobnému olympijskému víťazovi Emilovi Zátopkovi a jeho manželke Dane rovnako olympijskej víťazke a charizmatickej slovenskej herečke Emílii Vášáryovej.

Takmer o rok pribudlo k trom významným menám ďalšie. 19. augusta 2019 pokrstila apartmán aj česká popová a muzikálová diva a herečka Lucie Bílá. V roku 2022 sme venovali apartmán významnému českému hercovi Miroslavovi Donutilovi a rodinnú izbu spisovateľovi Danielovi Hevierovi.

Ďalšie apartmány Grandhotela ešte len čakajú na svoje „významné mená“, ktoré dostanú v najbližšej dobe.

APARTMÁN MIROSLAV DONUTIL

Apartmán č. 305 je venovaný českému hercovi a humoristovi Miroslavovi Donutilovi. Počas kariéry si zahral v množstve známych filmov a seriálov, ktoré poznajú generácie. Medzi najznámejšie patria Pelíšky, Černí baróni, Doktor Martin a Román pro muže, ktorý sa natáčal vo Vysokých Tatrách. Medzi najnovšie filmy, kde si zahral hlavnú rolu patrí Atlas vtákov s premiérou v roku 2021.

RODINNÁ IZBA DANIEL HEVIER

Rodinná izba typu Deluxe č. 213 je venovaná známemu slovenskému básnikovi, textárovi prozaikovi a výtvarníkovi Danielovi Hevierovi. Do povedomia sa zapísali najmä jeho legendárne piesne, ktoré napísal pre známu kapelu Team, ktorej spevákom bol Paľo Habera. Okrem toho sa viac ako 30 rokov venuje písaniu poézie a prózy pre deti a mládež a tiež  maľbe obrazov.

V jeho rodinnej izbe nájdete detskú literatúru, zoznam piesní, ktoré napísal pre skupinu Team a tiež noty a text ich známej piesne Severanka. Nad gaučom visí jeho obraz zobrazujúci tatranské končiare, Danielovo vysvedčenie z 9. triedy ZŠ a jeho portrét z detstva.

APARTMÁN EMÍLIA VÁŠÁRYOVÁ

Apartmán č. 221 je venovaný veľkej dáme a charazmatickej herečke – Emílii Vášáryovej. Počas svojho života stvárnila viac ako sto postáv. Presne uprostred krásnej tatranskej prírody sa zrodil aj jeden z najromantickejších filmov slovenskej kinematografie Medená veža.

APARTMÁN VLASTA BURIAN

Apartmán č. 105 nesie svoje meno po vášnivom milovníkovi Tatier - Vlastovi Burianovi. Kráľ komikov a otec českého humoru a filmovej komédie bol verným hosťom Grandhotela. Ako vášnivý športovec si počas pobytu v Tatrách nenechal ujsť možnosť výstupu na Zbojnícku chatu.

APARTMÁN DANA A EMIL ZÁTOPEK

Apartmán č. 121 je venovaný významným športovým legendám – Dane a Emilovi Zátopkovcom. Manželia Zátopkovci sa do športovej histórie zapísali ako olympijskí víťazi, majstri sveta, držitelia titulov, rekordov a ďalších pôct a ocenení. Emil Zátopek sa do kroník hotela zapísal najmä ako vášnivý "jedák".

APARTMÁN LUCIE BÍLÁ

Apartmán č. 205 je venovaný českej popovej a muzikálovej speváčke a herečke Lucii Bílej. Vďaka svojej bezprostrednosti, humoru i zmyslu pre pomoc tým, ktorí to potrebujú patrí medzi najpopulárnejšie osobnosti nielen vo svojej krajine, ale aj na Slovensku. Mnohonásobná držiteľka prestížnych ocenení v minulosti poctila Grandhotel svojou návštevou.

V prípade, že si prajete byť ubytovaný v tomto apartmáne, prosíme o zapísanie tejto požiadavky do poznámky pri rezervácii pobytu. Tento apartmán Vám radi rezervujeme v prípade, ak to kapacitné a prevádzkové možnosti hotela umožňujú. Aj napriek úsiliu vyhovieť Vašej požiadavke nie je možné pridelenie apartmánu záväzne garantovať.

Jej Veličenstvo britská kráľovná Alžbeta II.

Počas cesty na Slovensko v roku 2008 navštívila kráľovná Alžbeta II. so svojím manželom Philipom aj Vysoké Tatry, konkrétne Hrebienok a Starý Smokovec. Po návšteve Hrebienka sa kráľovský pár vrátil lanovkou do Starého Smokovca, kde princ Philip spolu s vtedajším slovenským prezidentom I. Gašparovičom navštívili Grandhotel Starý Smokovec. Spomienkou na vzácnu návštevu v našom Grandhoteli je zápis do kroniky, ktorý si môžete prezrieť v priestoroch Grandhotela.