Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 301

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 315

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 315

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 316
Číslo Gopass karty:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 319

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 322
Dostupný počet bodov:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 331
Dostupný kredit:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 334
Prelyžované kilometre v aktuálnej sezóne:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 337
Najvýhodnejšia ponuka
Príchod
Odchod
Dospelí
Deti

Grandhotel**** Starý Smokovec postavený v secesnom štýle bol uvedený do prevádzky v roku 1904 ako jeden z prvých veľkých tatranských hotelov a odvtedy bez prestávky píše svoj príbeh. Za tých vyše 100 rokov bolo pre nás cťou hostiť tisícky hostí a medzi nimi aj známe osobnosti, ktoré sa nezmazateľne zapísali nielen do histórie Československa či samostatného Slovenska, ale aj do kroník a príbehu nášho hotela. Preto naše spoločné priestory nesú mená tých najvýznamnejší hostí a v novej ére hotela so 84 novými izbami vzdávame úctu a rešpekt cez dedikáciu vybraných apartmánov ďalším osobnostiam, tak aby ich príbeh u nás žil aj naďalej.

A pri tejto príležitosti prebehol 20. septembra 2018 u nás v hoteli slávnostný Večer Grand Momentov, počas ktorého sme krstili prvé tri apartmány a to dedikovaním kráľovi komikov Vlastovi Burianovi, niekoľkonásobnému olympijskému víťazovi Emilovi Zátopkovi a jeho manželke Dane rovnako olympijskej víťazke a charizmatickej slovenskej herečke Emílii Vášáryovej.

Takmer o rok pribudlo k trom významným menám ďalšie. 19. augusta 2019 pokrstila apartmán aj česká popová a muzikálová diva a herečka Lucie Bíla. Ďalšie apartmány Grandhotela ešte len čakajú na svoje „významné mená“, ktoré dostanú v najbližšej dobe.

APARTMÁN LUCIE BÍLÁ

Apartmán č. 205 je venovaný českej popovej a muzikálovej speváčke a herečke Lucii Bílej. Vďaka svojej bezprostrednosti, humoru i zmyslu pre pomoc tým, ktorí to potrebujú patrí medzi najpopulárnejšie osobnosti nielen vo svojej krajine, ale aj na Slovensku. Mnohonásobná držiteľka prestížnych ocenení v minulosti poctila Grandhotel svojou návštevou.

APARTMÁN EMÍLIA VÁŠÁRYOVÁ

Apartmán č. 221 je venovaný veľkej dáme a charazmatickej herečke – Emílii Vášáryovej. Počas svojho života stvárnila viac ako sto postáv. Presne uprostred krásnej tatranskej prírody sa zrodil aj jeden z najromantickejších filmov slovenskej kinematografie Medená veža.

APARTMÁN VLASTA BURIAN

Apartmán č. 105 nesie svoje meno po vášnivom milovníkovi Tatier - Vlastovi Burianovi. Kráľ komikov a otec českého humoru a filmovej komédie bol verným hosťom Grandhotela. Ako vášnivý športovec si počas pobytu v Tatrách nenechal ujsť možnosť výstupu na Zbojnícku chatu.

APARTMÁN DANA A EMIL ZÁTOPEK

Apartmán č. 121 je venovaný významným športovým legendám – Dane a Emilovi Zátopkovcom. Manželia Zátopkovci sa do športovej histórie zapísali ako olympijskí víťazi, majstri sveta, držitelia titulov, rekordov a ďalších pôct a ocenení. Emil Zátopek sa do kroník hotela zapísal najmä ako vášnivý "jedák".

V prípade, že si prajete byť ubytovaný v tomto apartmáne, prosíme o zapísanie tejto požiadavky do poznámky pri rezervácii pobytu. Tento apartmán Vám radi rezervujeme v prípade, ak to kapacitné a prevádzkové možnosti hotela umožňujú. Aj napriek úsiliu vyhovieť Vašej požiadavke nie je možné pridelenie apartmánu záväzne garantovať.

Jej Veličenstvo britská kráľovná Alžbeta II.

Počas cesty na Slovensko v roku 2008 navštívila kráľovná Alžbeta II. so svojím manželom Philipom aj Vysoké Tatry, konkrétne Hrebienok a Starý Smokovec. Po návšteve Hrebienka sa kráľovský pár vrátil lanovkou do Starého Smokovca, kde princ Philip spolu s vtedajším slovenským prezidentom I. Gašparovičom navštívili Grandhotel Starý Smokovec. Spomienkou na vzácnu návštevu v našom Grandhoteli je zápis do kroniky, ktorý si môžete prezrieť v priestoroch Grandhotela.