Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 301

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 315

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 315

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 316
Číslo Gopass karty:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 319

Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 322
Dostupný počet bodů:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 331
Dostupný kredit:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 334
Nalyžované kilometry v aktuální sezóně:
Notice: Undefined index: user in /www/doc/www.tmrhotels.com/www/inc/tmp.page.top.php on line 337
Nejvýhodnější nabídka
Příjezd
Odjezd
Dospělí (12+ let)
Junioři (6-11 let)
Děti (0-5 let)
VĚNUJTE ZÁŽITEK: DARČEKOVÉ POUKAZY

Grandhotel**** Starý Smokovec postavený v secesním stylu byl uveden do provozu v roce 1904 jako jeden z prvních velkých tatranských hotelů a od té doby bez přestávky píše svůj příběh. Za těch více než 100 let bylo pro nás ctí hostit tisíce hostů a mezi nimi i známé osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly nejen do historie Československa či samostatného Slovenska, ale i do kronik a příběhu našeho hotelu. Proto naše společné prostory nesou jména těch nejvýznamnějších hostů a v nové éře hotelu se 84 novými pokoji vzdáváme úctu a respekt přes dedikaci vybraných apartmánů dalším osobnostem, tak aby jejich příběh u nás žil i nadále.

A při této příležitosti proběhl 20. září 2018 u nás v hotelu slavnostní Večer Grand Momentů, během něhož jsme křtili první tři apartmány, a to dedikací králi komiků Vlastu Burianovi, několikanásobnému olympijskému vítězi Emilu Zátopkovi a jeho manželce Daně, rovněž olympijské vítězce, a charizmatické slovenské herečce Emílii Vášáryové.

Téměř po roce přibylo ke třem významným jménům další. 19. srpna 2019 pokřtila apartmán i česká popová a muzikálová diva a herečka Lucie Bílá. V roce 2022 jsme věnovali apartmán významnému českému herci Miroslavu Donutilovi a rodinný pokoj spisovateli Danielu Hevierovi. 

Další apartmány Grandhotelu ještě čekají na svá „významná jména“ která dostanou v nejbližších měsících. 

APARTMÁN MIROSLAV DONUTIL

Apartmán č. 305 je věnován českému herci a humoristovi Miroslavu Donutilovi. Během kariéry si zahrál v řadě známých filmů a seriálů, které znají generace. Mezi nejznámější patří Pelíšky, Černí baroni, Doktor Martin a Román pro muže, který se natáčel ve Vysokých Tatrách. Mezi nejnovější filmy, kde si zahrál hlavní roli patří Atlas ptáků s premiérou v roce 2021.

RODINNÝ POKOJ DANIEL HEVIER

Rodinný pokoj typu Deluxe č. 213 je věnována známému slovenskému básníkovi, textaři prozaikovi a výtvarníkovi Danielu Hevierovi. Do povědomí se zapsali zejména jeho legendární písně, které napsal pro známou kapelu Team, jejímž zpěvákem byl Paľo Habera. Kromě toho se více než 30 let věnuje psaní poezie a prózy pro děti a mládež a také malbě obrazů.

V jeho rodinném pokoji naleznete dětskou literaturu, seznam písní, které napsal pro skupinu Team a také noty a text jejich známé písně Severanka. Nad gaučem visí jeho obraz zobrazující tatranské vrcholky, Danielovo vysvědčení z 9. třídy ZŠ a jeho portrét z dětství.

APARTMÁN EMÍLIA VÁŠÁRYOVÁ

Apartmán č. 221 je věnován velké dámě a charizmatické herečce – Emílii Vášáryové. Během svého života ztvárnila více než sto postav. Přesně uprostřed krásné tatranské přírody se zrodil i jeden z nejromantičtějších filmů slovenské kinematografie Medená veža.

APARTMÁN VLASTA BURIAN

Apartmán č. 105 nese své jméno po vášnivém milovníku Tater - Vlastovi Burianovi. Král komiků a otec českého humoru a filmové komedie byl věrným hostem Grandhotelu. Jako vášnivý sportovec si během pobytu v Tatrách nenechal ujít možnost výstupu na Zbojnickou chatu.

APARTMÁN DANA A EMIL ZÁTOPEK

Apartmán č. 121 je věnován významným sportovním legendám – Daně a Emilu Zátopkovým. Manželé Zátopkovi se do sportovní historie zapsali jako olympijští vítězové, mistři světa, držitelé titulů, rekordů a dalších poct a ocenění. Emil Zátopek se do kronik hotelu zapsal hlavně jako vášnivý "jedlík".

APARTMÁN LUCIE BÍLÁ

Apartmán č. 205 je věnován české popové a muzikálové zpěvačce a herečce Lucii Bílé. Díky své bezprostřednosti, humoru i smyslu pro pomoc těm, kteří to potřebují, patří mezi nejpopulárnější osobnosti nejen ve své zemi, ale i na Slovensku. Mnohonásobná držitelka prestižních ocenění v minulosti poctila Grandhotel svou návštěvou.


Její Veličenstvo britská královna Alžběta II.

Během cesty na Slovensko v roce 2008 navštívila královna Alžběta II. se svým manželem Philipem i Vysoké Tatry, konkrétně Hrebienok a Starý Smokovec. Po návštěvě Hrebienka se královský pár vrátil lanovkou do Starého Smokovce, kde princ Philip spolu s tehdejším slovenským prezidentem I. Gašparovičem navštívili Grandhotel Starý Smokovec. Vzpomínkou na vzácnou návštěvu v našem Grandhotelu je zápis do kroniky, který si můžete prohlédnout v prostorách Grandhotelu.